MTÜ Maidla Külaselts

MTÜ Maidla Külaselts asub Harjumaal Saue vallas Maidla külas. Külaselts asutati 23. veebruaril 2003.aastal. Kokkusaamiskohaks sai endine Maidla koolimaja, mille seisukord oli väga halb. Seoses Europrojektide avanemisega tekkis meil võimalus 2005.aastal vahetada koolimaja katus. 2006. aastal saime toetuse koolimaja rekonstrueerimiseks küla seltsimajaks. Projekti raames oleme veel renoveerinud Maidla Seltsimaja kõrvalhoone ja ehitanud vabaõhulava endise sauna asemele. Oleme saanud toetust ka väga paljudele väiksematele projektidele. Omaosalusega on meid alati aidanud Saue Vallavalitsus. 2009.aastal võitsime „Kaunima küla“ konkursil esikoha Harju Maakonnas. 2010 aastal saime Eesti Vabariigi Presidendilt Toomas Hendrik Ilveselt „Kaunis Eesti kodu 2010“ auhinna.
MTÜ Maidla Külaselts on korraldanud palju erinevaid üritusi: vastlapäevi, naistepäevi, emadepäevi, jaanipäevi, suvelõpuüritusi lastele, isadepäevi, jõulusid jne. Oleme külla kutsunud väga palju erinevaid esinejaid. Toimunud on väljasõite nii lastele, kui eakatele.
MTÜ Maidla külaseltsi haldusesse kuuluvad Maidla ja Pärinurme külad ning piirkondlik ainuke ujumiskoht Maidla paisjärv. Lähiaastatel on plaanis korrastada paisjärve ümbrust ja lisada atraktsioone nii lastele, kui täiskasvanutele. 2016. aastal hakati rajama Maidla terviserada. Terviserajale tuleb jooksu- ning suusarada ja murukattega jalgpalliväljak.

Maidla Külaselts tähistab 23.02.2024 21. tegutsemisaastat!
Kui MTÜ Maidla Külaseltsil täitus 20. tegutsemisaasta tuli mõte, et meil võiks olla oma külalaul. Aastaid tagasi oli see arutlusel aga sellel hetkel ainult ideeks see jäi. Seegi kord ei kiirustanud üleliia kohe selle mõttega edasi minema. Aga kui sai kogunetud seltsimajas, et arutada kuidas me aastapäeva aktust suvel peame siis sai idee tõsisemalt plaani võetud.
Laulukirjutajaid polnud väga kerge leida aga lõpuks sai mõned leitud ja e-kirjad teele pandud. Peale vastuste saamist ja vestlemist sai kokkulepe sõlmistud Tiit Saluveer-iga. Tiit tuli sõitis Maidlasse kohale, et näha küla, saada inspiratsiooni ja vastuseid oma küsimustele. Omalt poolt sai etteantud kindlad sõnad ja kohad mis peaks laulus kindlasti olema- jagatud sai suur hulk materjali.
Nagu öeldakse, et üks läheb ikka aia taha siis meil läksid kolm esimest varianti ja neljas oli see mis juba kõnetas. Selle variandi pealt läksime edasi- muutsime natuke sõnastust, lisasime juurde ühe salmi ning valmis lauluke saigi.
Küllaltki lühikese kirjelduse järgi tundus see kuidagi väga lihtne olevat aga kirjasid sai edasi-tagasi saadetud ei rohkem ega vähem kui 73 korda, 1 kohtumine Maidlas ja mitmeid telefonikõnesid.
Laul oli lõplikult valmis vaid mõned nädalad ennem aastapäeva aktust. Kui ennem tundus olevat leida võimatu kedagi, kes laulu kirjutaks siis nüüd oli vaja leida keegi nii lühikese ajaga see selgeks saama ja esitama. Õnneks oli aasta alguses tehtud väikene eeluurimine Saue vald kogukondade komisjoni liikmete käest ja otsitud üle valla pillimängijaid ja esinejaid. Aare Puht oli nõus tulema lugu kitarril saatma. Karina Looveer-t oli natuke keerulisem leida, temani viisid mind Orkester Nissi Trollid.
Mõlema poolt küllalt julge tegu tulla ainult peale üht proovi ja samal päeval tehtud peaproovi laulu esitama. Aga see esitamine oli veatu ja ilus lõpp meie Külaseltsi 20 aastapäeva aktusele.
Kes pole veel laulu kuulnud siis soovitan, kes on juba kuulnud siis võib alati korra veel.

– Margit Mitt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga