MTÜ Maidla Külaselts

MTÜ Maidla Külaselts asub Harjumaal Saue vallas Maidla külas. Külaselts asutati 23. veebruaril 2003.aastal. Kokkusaamiskohaks sai endine Maidla koolimaja, mille seisukord oli väga halb. Seoses Europrojektide avanemisega tekkis meil võimalus 2005.aastal vahetada koolimaja katus. 2006. aastal saime toetuse koolimaja rekonstrueerimiseks küla seltsimajaks. Projekti raames oleme veel renoveerinud Maidla Seltsimaja kõrvalhoone ja ehitanud vabaõhulava endise sauna asemele. Oleme saanud toetust ka väga paljudele väiksematele projektidele. Omaosalusega on meid alati aidanud Saue Vallavalitsus. 2009.aastal võitsime „Kaunima küla“ konkursil esikoha Harju Maakonnas. 2010 aastal saime Eesti Vabariigi Presidendilt Toomas Hendrik Ilveselt „Kaunis Eesti kodu 2010“ auhinna.
MTÜ Maidla Külaselts on korraldanud palju erinevaid üritusi: vastlapäevi, naistepäevi, emadepäevi, jaanipäevi, suvelõpuüritusi lastele, isadepäevi, jõulusid jne. Oleme külla kutsunud väga palju erinevaid esinejaid. Toimunud on väljasõite nii lastele, kui eakatele.
MTÜ Maidla külaseltsi haldusesse kuuluvad Maidla ja Pärinurme külad ning piirkondlik ainuke ujumiskoht Maidla paisjärv. Lähiaastatel on plaanis korrastada paisjärve ümbrust ja lisada atraktsioone nii lastele, kui täiskasvanutele. 2016. aastal hakati rajama Maidla terviserada. Terviserajale tuleb jooksu- ning suusarada ja murukattega jalgpalliväljak.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *